HomeΝέα - ΑνακοινώσειςΕκδήλωση ? ενημέρωση κατά του καπνίσματος

Εκδήλωση ? ενημέρωση κατά του καπνίσματος

Στα πλαίσια των εκδηλώσεων της «Εβδομάδας κατά του καπνίσματος» το ΓΕΛ Βυτίνας διοργάνωσε ενημέρωση των μαθητών και καθηγητών του σχολείου για τις βλαβερές συνέπειες της ολέθριας αυτής συνήθειας, την Τετάρτη 16-12-2015 κατά τις δύο τελευταίες διδακτικές ώρες,  στην οποία παρευρέθησαν σύσσωμος ο Σύλλογος Διδασκόντων και οι μαθητές όλων των τάξεων του σχολείου.

Η εκδήλωση έγινε με πρωτοβουλία του Δ/ντη κ. Θεόδ.  Καβουρίνου και της καθηγήτριας μαθηματικών κας Γεωργίας Καρατζά, η οποία ανέλαβε και το κύριο βάρος της διοργάνωσης.

Την παρουσίαση - ενημέρωση έκαναν ο κος Δημήτριος Κολοκυθάς, Επιμελητής Β΄ Γενικής Ιατρικής και η κα Αθηνά Καράμπελα, Αγροτική Ιατρός , αμφότεροι του Κέντρου Υγείας Δημητσάνας, τους οποίους και ευχαριστούμε ιδιαίτερα για την προθυμία τους αλλά και συγχαίρουμε για την καταπληκτική και πειστικότατη  παρουσίασή τους, η οποία μας εντυπωσίασε.